2013

Dnia 29 grudnia obchodzone jest w Kościele Święto Świętej Rodziny. Tego dnia podczas Mszy świętej o godzinie 11:30 zostało udzielone błogosławieństwo każdej rodzinie, a po Mszy świętej odbyły się jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej z Borzykowa.

Dnia 24 grudnia o godzinie 7:00 odbyła się ostatnia Msza święta Roratnia. Podczas Mszy świętej złożono życzenia imieninowe naszemu organiście, życząc wiele Łask Bożych i Błogosławieństwa Bożego.Na zakończenie Mszy świętej proboszcz podzielił się z parafianami opłatkiem, składając życzenia świąteczne.

Dnia 5 grudnia 2013 roku w naszej parafii odbyła się kolejna Msza święta roratnia. Obchodziliśmy na niej mikołajki. Po Mszy świętej została wyświetlona projekcja filmu o świętym Mikołaju.

W niedzielę 1 grudnia 2013 roku rozpoczęliśmy Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Z dniem 2 grudnia 2013 roku rozpoczęły się pierwsze roraty.

Dnia 24 listopada 2013 roku miała miejsce Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i uroczyste zakończenie Roku Wiary.

11 listopada 2013 roku w naszym kościele odbyła się Msza święta za Ojczyznę w 95. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Po Mszy świętej młodzież z gimnazjum z Kołaczkowa przedstawiła montaż słowno- muzyczny z tejże okazji.

Dnia 31 października 2013 roku o godz. 19:00 w naszej parafii odbyła się Msza święta z okazji Uroczystości wszystkich Świętych. Po Mszy świętej udaliśmy się w procesji na cmentarz, śpiewając Litanię do Wszystkich Świętych.

Dnia 27 października nasza parafia obchodziła uroczystość odpustową ku czci św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. O godz. 14:30 rozpoczęła się modlitwa różańcowa za całą parafię, o godz. 15:00 ruszyła procesja wokół Kościoła z Najświętszym Sakramentem. Po procesji homilię i sumę odpustową odprawił i wygłosił ks. Tomasz Kruszelnicki, proboszcz z Kaczanowa.

Dnia 13 października 2013 roku o godzinie 19:00 w naszym kościele odbyła się prezentacja słowno - muzyczna, poświęcona osobie błogosławionego Jana Pawła II. Nasze spotkanie zakończono modlitwą różańcową i procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Dnia 6 października obchodziliśmy imieniny naszego księdza proboszcza Artura Janowicza.

Dnia 18 września przypada dzień świętego Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Z tej okazji odbyła się Msza święta, a po Eucharystii proboszcz zaprosił młodzież na grilla. Podczas spotkania zostały poruszone sprawy organizacyjne i wspólnie spędziliśmy miło czas.

Dnia 16 września 2013 roku miała miejsce pielgrzymka naszej parafii do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Łobżenicy i udaliśmy się do parafii p.w. Świętej Trójcy - pierwszego miejsca posługi kapłańskiej naszego proboszcza. Następnie pojechaliśmy do Gołańczy - rodzinnej parafii naszego księdza ( p . w . św. Wawrzyńca) i udaliśmy się również na cmentarz, gdzie spoczywa ks. Unisław Smaruj, były proboszcz naszej parafii, oraz do najbliższej osoby dla naszego proboszcza, gdzie wspólnie pomodliliśmy się i odpaliliśmy znicze. Atmosfera naszej pielgrzymki była wspaniała, pogoda nam dopisała. Mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć, jaką drogę życiową pokonał nasz proboszcz, począwszy od szkoły podstawowej, liceum i seminarium do dnia dzisiejszego. Do domu dojechaliśmy szczęśliwie, bogatsi w wiedzę i wrażenia, które długo pozostaną w naszych sercach i naszej pamięci.

1 września o godzinie 11:30 w naszej parafii miała miejsce uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Sumę odpustową odprawił i homilię wygłosił ks. prałat Lucjan Wiśniewski z Łobżenicy, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej. Po Mszy świętej nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.

15 sierpnia w naszej parafii odbyła się Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. Rolnicy tradycyjnie przynieśli chleb i miód, którym wspólnie się podzieliliśmy po Eucharystii. Podobnie jak w roku ubiegłym, po Mszy świętej dożynkowej odbył się festyn parafialny wokół Kościoła. Na festynie czas umilała nam orkiestra dęta i Zespół Pieśni i Tańca ,,Tośtoki” z Pięczkowa.

14 sierpnia o godz. 17:00 w Borzykowie na placu przy krzyżu odbyła się Msza święta za poległych mieszkańców Borzykowa w powstaniu wielkopolskim i wojnie bolszewickiej w 1920 r. Po Eucharystii nastąpiło poświęcenie tablicy pamiątkowej z nazwiskami poległych bohaterów.