2014

W okresie adwentu, we wtorki i piątki odbywały sę w naszym Kościele Msze św. Roratnie na które dzieci przynosiły lampiony oraz serduszka z dobrymi uczynkami.

Dnia 26 października odbyła się Uroczystość Odpustowa w której udział wzięlic kapłani z naszego dekanatu. Mszy św. przewodniczył ks. Jarosław Kulpiński - nowy proboszcz z Orzechowa. Po Mszy św. odbyło się poświęcenie nowego samochodu strażackiego oraz sprzętu do ratownictwa wodnego przez ks. Artura Janowicza oraz ks. Mirosława Sawickiego.

7 września obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Mszę św. odprawił ks. kan. Leonard Kowalczyk z Gołańczy, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej. Słowo Boże wygłosił ks. Zdzisław Haenel proboszcz z Szemborowa.

24 sierpnia odbyła się uroczysta Msza św. dożynkowa podczas której przedstawiciele wszystkich wiosek naszej gminy przynieśli dary z tegorocznych plonów.

15 sierpnia obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. W tym samym dniu przypadają nasze parafialne dożynki. Podczas mszy świętej Starostowie dożynek (Anna Olszewska i Maciej Waszak) oraz przedstawiciele poszczególnych wiosek przynieśli dary z tegorocznych plonów. Po mszy świętej odbył się festyn parafialny. Impreza udała się jak co roku - zarówno od strony organizacyjnej jak i pogody.

29 lipca przez naszą parafię przechodziła gnieźnieńska pielgrzymka na Jasną Górę. Na uczestników jak co roku czekał poczęstunek przygotowany przez naszych parafian. Po krótkiej modlitwie i odpoczynku pielgrzymi ruszyli w dalszą wędrówkę.

W czwartek 19.06.2014r. o godzinie 10:00 odbyła się Uroczystość Bożego Ciała, która rozpoczęła się procesją ulicami Borzykowa. Następnie odbyła się uroczysta Msza św. na placu kościelnym.

31 maja na placu w Kołaczkowie odbył się festyn rodzinny. Dla dzieci przygotowano dużo atrakcji, zabaw i konkursów z nagrodami.

27 kwietnia - 2 Niedziela Wielkanocna Święto Miłosierdzia Bożego Kanonizacja Błogosławionych Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II Podczas dzisiejszej Mszy św. koncelebrowanej gościliśmy w naszej parafii Ojca Dominika - paulina z Biechowa oraz księdza Krystiana - wikariusza z Orzechowa. Na zakończenie Mszy św. proboszcz naszej parafii - ks. Artur pobłogosławił wszystkie rodziny które następnie oddały cześć relikwiom św.Jana Pawła II.

O godz. 21:00 rozpoczęła się uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej. Obrzędy rozpoczęły się od Liturgii Światła - podczas której zapalono Paschał od ogniska i wniesiono go do kościoła jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Kolejną częścią było odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na zakończenie odbyła się procesja rezurekcyjna wokół kościoła.

W Wielką Sobotę od rana odbyło się poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny: Godz. 10:00 Żydowo Godz. 10:30 Borzykowo

O godz. 18:00 w Kościele rozpoczęła się Liturgia Wielkiego Piątku. Odczytana została Męka Pańska, a następnie odbyła się adoracja Krzyża. Na zakończenie Najświętszy Sakrament został przeniesiony do symbolicznego grobu Pańskiego.

O godz. 17:00 rozpoczęła się droga krzyżowa ulicami Kołaczkowa podczas której niesiono krzyż przez następujące grupy: -strażacy -służba liturgiczna -dzieci -Matki Różańcowe -gimnazjaliści -mężczyźni -kobiety Droga krzyżowa zakończyła się przed Kościołem w którym następnie odbyły się obrzędy liturgiczne.

Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej dzieci i młodzież złożyli życzenia naszemu proboszczowi z okazji odnowienia przyrzeczeń kapłańskich przypadających właśnie w Wieki Czwartek - dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Następnie odbyła się msza święta po której Najświętszy Sakrament przeniesiony został do Ciemnicy symbolizującej pojmanie i uwięzienie Pana Jezusa.

Dnia 23 marca 2014 roku odbyły się ostatnie rekolekcje. Nauki wygłosił ks.Andrzej Grzelak, proboszcz parafii p.w. św. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie.

Dnia 9 marca w naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Dzisiejsze nauki wygłosił ks. Zdzisław Haenel, proboszcz z Szemborowa.

Dnia 2 marca na sali w Borzykowie odbył się parafialny bal karnawałowy. Tradycyjnie bal ten rozpoczęto polonezem. Przy wspaniałej muzyce bawiliśmy się świetnie. Zarówno proboszcz, dzieci, rodzice i dziadkowie przebrani byli w kolorowe i śmieszne stroje. Większość brała udział w różnych konkursach, a zwycięzcy otrzymali super nagrody. Wszystkim dopisywał wspaniały humor, a w czasie przerw zajadano się słodkościami, popijając sokiem, herbatą lub kawą.

Dnia 6 stycznia 2013 roku w Kościele obchodzona jest Uroczystość Objawienia Pańskiego- Święto Trzech Króli. Podczas Mszy świętej o godzinie 15:00 gościliśmy chór parafialny ,,Święta Cecylia” z Orzechowa. Po Mszy świętej odbył się krótki koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu tego chóru. Po koncercie ksiądz proboszcz zaprosił naszych gości do Pałacu Reymonta na poczęstunek.

Dnia 1 stycznia 2014 roku w Kościele odbyła się Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok Pański. W tym dniu urodziny obchodzi również nasz proboszcz ks. Artur Janowicz.