7 Niedziela Wielkanocna
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
24.05.2020r.

1. W naszym kraju trwa nadal czas epidemii. Od ubiegłej niedzieli,17 maja ograniczenia dotyczące obecności na liturgii w kościołach, zostały określone w taki sposób, że 1 osoba przypada na 10 metrów kwadratowych powierzchni. Wiadomo, że jest to uzależnione od wielkości każdej świątyni. W naszym kościele w Kołaczkowie, może się zgromadzić jednocześnie 30 osób, licząc również osoby na chórze. Przy wejściu do kościoła, na stoliku z gazetami znajdują się obrazki. Proszę każdego, kto będzie wchodził do naszej świątyni o zabranie ze sobą jednego obrazka na jedną osobę. Gdy obrazków już nie będzie, to znaczy, że jest więcej na ten moment do kościoła wejść nie może. Pamiętajmy, że można stanąć na zewnątrz świątyni, zachowując  bezpieczną odległość.
  2. Proszę Was moi drodzy o powrócenie do pięknego zwyczaju  sprzątania naszej świątyni, które zostało zawieszone na czas  epidemii. Chociaż ten stan jeszcze trwa, to proszę przy zachowaniu wszelkich ostrożności o kontynuowanie sprzątania parafian z całej ulicy Polnej z Borzykowa. Jeśli ktoś jest chory, starszy, albo z innych powodów boi się przyjść, to proszę pozostać w domu dla swojego bezpieczeństwa. Pozostawiam tę sprawę waszemu sumieniu.
  3. Dzisiaj w naszym kościele uroczystość I- komunii świętej jednego dziecka, Damiana z Borzykowa, na dodatkowej Mszy świętej o godz. 15.00. Otoczmy to dziecko, jego rodziców, chrzestnych i całą rodzinę naszą gorącą modlitwą. Do piątku włącznie, będzie trwał biały tydzień dla tego dziecka.
  4. W piątek 22 maja, razem z całym kościołem, rozpoczęliśmy nowennę, która jest duchowym, 9- dniowym przygotowaniem do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę 31 maja.
  5. We wtorek 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych kochanych mamach w naszych modlitwach.
  6. W sobotę 30 maja, o godz. 9.00, podczas Mszy świętej, pragnę  podziękować Bogu za 22 lata mojej posługi kapłańskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich chętnych.
  7. Zapraszam na nabożeństwa majowe, codziennie po Mszy świętej wieczornej. To już ostatni tydzień maja przed nami, tym bardziej zapraszam serdecznie.
  8. W środę 27 maja, w godzinach porannych, będzie opróżniony śmietnik na naszym cmentarzu.