15.09.2019r.
24 Niedziela Zwykła

1. Dziękuję rodzinom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień, za złożone ofiary na kwiaty. W tym tygodniu proszę o posprzątanie naszej świątyni mieszkańców Borzykowa przy ulicy Wrzesińskiej nr: 27,30,32
  2. W kościele w Polsce, rozpoczyna się dzisiaj IX Tydzień Wychowania, pod hasłem: „ Nauczycielu, gdzie mieszkasz”. Zapraszam na katechezę parafialną we wtorek 17 września o godz. 16.00 dzieci klas 1-3 naszej parafii, a w środę 18 września w uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona Polski, oraz dzieci i młodzieży po Mszy świętej wieczornej młodzież klas 4-7. Wszystkie spotkania odbędą się w kościele. W przyszłą niedzielę 22 września, po Mszy świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży klas VIII i wszystkich , którzy pragną przystąpić w przyszłym roku do sakramentu bierzmowania.
  3. W środę 18 września , o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zapraszam do wspólnej modlitwy, oraz przynoszenia próśb i podziękowań. Po nowennie Msza święta wspólna za zmarłych.
  4. W sobotę 21 września w hali sportowej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr1 we Wrześni, przy ulicy Szkolnej 1, odbędzie się spotkanie Młodych naszej Archidiecezji, pod hasłem „ Oglądać Boga”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00, a zakończy Mszą świętą o godz. 18.30 pod przewodnictwem ks. prymasa Wojciecha Polaka. Zachęcam do wzięcia udziału młodzież naszej parafii.
  5. W nowym numerze „ Przewodnika katolickiego”, można przeczytać m.in.: Dr Wanda Błeńska, lekarka i misjonarka, jednym z 25 świadków wiary Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, obchodzonego w Kościele w październiku. Zapraszam do lektury, oraz proszę o modlitwę za naszą parafię jako nasz dar dla Matki Bożej Fatimskiej. Wpisując się do księgi, która leży na stoliku z gazetami, podejmujemy zobowiązanie do modlitwy, minimum jednej dziesiątki różańca. To tak niewiele, a może nam wszystkim dać tak wiele.